Widzisz, że Twoi znajomi idą śmiało przez życie i korzystają z niego w 100 procentach, a Ty wciąż stoisz z tyłu, bo nieśmiałość nie pozwala Ci zrobić pierwszego kroku? Czujesz, że chciałbyś to zmienić, ale kompletnie nie wiesz, jak?

Co robić, gdy brakuje Ci odwagi?

Wiek dojrzewania rządzi się swoimi prawami. Zmienia się, zarówno wygląd zewnętrzny, jak również charakter. Niestety już coraz mniej osób jest w stanie przejść przez ten czas bez kompleksów i doszukiwania się w sobie deficytów, co z kolei wzmaga niepewność siebie i nieśmiałość. Co robić, gdy brakuje Ci odwagi?

Jak budować swoją pewność siebie będąc nastolatkiem?

To czy nastolatkowie wyrosną na pewne siebie i śmiałe osoby zależy w dużej mierze od domu rodzinnego i sposobu wychowania. Nie zmienia to jednak faktu, że wpływ na to ma również środowisko rówieśnicze i tym samym osoby, z którymi przebywają młode osoby. Tak też dzieci, które były w dzieciństwie chwalone oraz doceniane mają łatwiejszy start w życie dorosłe i występujące przed nim okres bycia nastolatkiem. Nie boją się one wystąpień publicznych czy też nowych znajomości. Są też bardziej otwarte.

Co jednak wówczas, kiedy ta pewność siebie jest na bardzo niskim poziomie, a nastolatek ma problem z wyjściem do ludzi, rozmową z nimi czy też ogólnie rzecz biorąc – z obyciem społecznym?

Czas pożegnać się z nieśmiałością

Co robić, gdy brakuje Ci odwagi? Jeżeli czujesz, że temat nieśmiałości może dotyczyć Ciebie, ale też ta sama nieśmiałość nie pozwala Ci na poproszenie rodziców o pomoc w wyborze odpowiedniego psychologa, warto zapoznać się z wyczekiwaną przez tysiące polskich psychologów książką pt.: „Co robić, gdy brakuje Ci odwagi”, autorstwa Jennifer Shannon, która przygotowała dla Ciebie profesjonalny trening, mający na celu pomóc Ci przełamać blokady i lęki społeczne.

Warto tutaj jednak pamiętać, że książka ta nie musi być adresowana tylko i wyłącznie dla nastolatków oraz ich rodziców. Oto, jak o tej pozycji wypowiada się np. Anna Lewandowska – psycholog oraz właścicielka marki Therapytools : „Idealna pozycja zarówno dla nastolatków, którzy chcą samodzielnie pracować z lękiem społecznym, jak i specjalistów. Od lat korzystam z tej książki w mojej codziennej pracy – ze świetnymi rezultatami!”

Książka jest też ponadto rekomendowana przez znakomite umysły amerykańskie, które doskonale rozumieją, jak młode osoby muszą się mierzyć z niekończącą się listą wymagań społecznych.

Co robić gdy brakuje Ci odwagi – terapeutyczny poradnik Jennifer Shannon

Jennifer Shannon jako specjalistka w dziedzinie terapii cbt i act przygotowała dla nieśmiałych osób profesjonalny trening psychologiczny w formie dostępnej w większości księgarni książce, której jednak daleko jest do typowego poradnika psychologicznego. Forma wsparcia psychologicznego jest tutaj przeplatana barwnymi komiksami, które sprawiają, że czytelnik nie czuje się przytłoczony patosem oraz naukowym nazewnictwem. Przedstawione w książce metody są skuteczne i potwierdzone badaniami naukowymi.

Co robić, gdy brakuje Ci odwagi? Autorka przekonuje, że „nieśmiałość znika, kiedy stawisz jej czoła”, zatem jeśli podczas lektury trafisz na niewygodne miejsca, to znak, że trzeba wyjść ze swojej strefy komfortu i metodą małych kroków spróbować przełamywać swoje bariery i pokonać lęk społeczny.

Kultowy poradnik dla nastolatków

Na myśl o poznaniu nowych ludzi paraliżuje Cię lęk, a nowe, nieznane sytuacje sprawiają, że zachowujesz się tak, jakbyś nie był sobą? Lektura poradnika Jennifer Shannon pomoże Ci spojrzeć na swoją nieśmiałość z innej perspektywy, dzięki czemu już niebawem zobaczysz zmiany i zrozumiesz, że naprawdę małe kroki doprowadzą Cię do pięknych miejsc, w których już jako osoba odważna, będziesz wiedzieć, jak walczyć o swoje i jak nie czuć potrzeby zapadnięcia się pod ziemię w kryzysowej sytuacji (od teraz stawiasz jej czoła).

Jako nastolatek zrozumiesz kim jesteś, a kim nie jesteś.

Spróbuj odkryć odważniejszą wersję siebie

Co robić, gdy brakuje Ci odwagi? Jeżeli wciąż masz wrażenie, że jedna książka psychologiczna nie jest w stanie zmienić Twojej sytuacji to masz rację. Samo przeczytanie książki zda się na nic, jeżeli zawarta w niej wiedza nie zostanie wcielona w życie.

Jennifer Shannon, terapeutka act, przygotowała dla Ciebie profesjonalny poradnik psychologiczny, który pozwoli Ci zrozumieć, że pewność siebie czeka tuż za rogiem, ale najpierw trzeba jej trochę pomóc i znaleźć ją w sobie. Zmiany przychodzą u każdego, ale najpierw trzeba dać sobie szansę i poświęcić na ten rozwój nieco czasu i wysiłku.

Co robić gdy brakuje Ci odwagi – kim nie jesteś?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie co robić, gdy brakuje Ci odwagi. Jedno jest jednak pewne – nic nie przychodzi samo i chociaż bezczynność i wiara w to, że nieśmiałość sama odejdzie z wiekiem, może wydawać się kuszącym pomysłem, to nie daj sobie wmówić, że jest to sposób na radzenia sobie z lękiem.

Zbuduj poczucie własnej wartości z pomocą przedmiotowego poradnika i rozpraw się z lękiem i nieśmiałością raz na zawsze. Gdy zaczynasz działać, zmieniają się też od razu okoliczności.

Karolina (29)

W życiu prywatnym to prawdziwa miłośniczka sztuki i twórczości. Jej mieszkanie przypomina małą galerię, gdzie każdy kąt opowiada inną historię za pomocą obrazów, rzeźb i książek. Karolina uwielbia spędzać czas na plenerowych festiwalach sztuki, odwiedzając wystawy i uczestnicząc w warsztatach kreatywnych, co dodatkowo odżywia jej duszę redaktorki. Sztuka to nieodłączny element życia, który inspiruje ją do dzielenia się własną kreatywnością z czytelnikami.