Każda osoba powinna poznać 6 filarów poczucia własnej wartości, dzięki czemu kształtowanie asertywności nie będzie tak trudne.

Na czym polega poczucie wartości? Czy każdy jest w stanie odpowiedzieć na pytanie „kim jesteś?”. O budowaniu poczucia własnej wartości powstało już wiele książek. Tym razem głos postanowił zabrać Nathaniel Branden, który zaprasza do czytania poradnika pt. „6 filarów poczucia własnej wartości”.

Kim jest Nathaniel Branden?

Zanim będzie można przyjrzeć się poradnikowi, który udziela odpowiedzi na temat świadomego życia, jak należy podnieść jego poziom, itd., warto bliżej przyjrzeć się samemu autorowi. Nathaniel Branden (właściwie Nathan Blumenthal) to człowiek, który zmarł w 2014 roku. Za życia spełniał się on jako psychoterapeuta, filozof i pisarz, który pokazywał wielu osobom, że należy wziąć odpowiedzialność za własne życie. Wyżej wymieniony poradnik nie jest jego jednym. Dał się on także poznać z najlepszej strony z wcześniejszych doświadczeń i publikacji, które zawsze były bardzo ciepło przyjmowane przez czytelników. 

„6 filarów poczucia własnej wartości”, czyli jak ważna jest samoocena i asertywność

„6 filarów poczucia własnej wartości” to książka, która pokazuje, że niska samoocena to smutna prawda o powszechnym braku akceptacji własnej osoby. Większość ludzi nie docenia własnych sił, które tak naprawdę są w stanie wynieść każdego na wyżyny. Przede wszystkim powinni skorzystać z niego rodzice, ale także nauczyciele, którzy mają duży wpływ na to, co dzieje się z młodymi ludźmi.

Czas na to, aby zacząć aktywnie uczestniczyć w procesie własnej ewolucji. Wydawać by się mogło, że współczesna psychologia to skomplikowane zagadnienia. Tak nie jest, jeżeli ma się do dyspozycji dzieło Brandena, który w prosty i logiczny sposób wyjaśnia m.in. jaką rolę pełnią inni w życiu każdej osoby.

Sztuka świadomego życia

Książka ta udziela odpowiedzi na wiele ważnych pytań, które odnosić się mogą m.in. do możliwości wyboru ścieżki, jaką wiele osób będzie chciało podążać. Bardzo ważna jest kwestia samooceny, która może pozytywnie lub negatywnie wpływać na losy człowieka. Nie każdy zdaje sobie sprawę, ale „6 filarów poczucia własnej wartości” to poradnik filozofa, który stanowi swoistą sumę jego wcześniejszych doświadczeń. Czas na to, aby przeprowadzić zmiany i się rozwijać, aby móc w końcu docenić potencjał, tak jak zrobił to sam autor.

„6 filarów poczucia własnej wartości”, czyli wstań i walcz o swoje życie!

Potęga drzemie w każdej osobie. Należy tylko dostrzec możliwości wyboru, które pozwolą siebie uczynić zwycięzcą. Warto to podkreślić – bardzo ważne jest budowanie poczucia własnej wartości, co też ludzie rzadko uświadamiają sobie samodzielnie. Dopiero korzystając z takich książek, każdy czytelnik z ogromną siłą (jaka jest niekiedy nawet bardzo brutalna) zdaje sobie sprawę, że praktyka odpowiedzialności za siebie nie zawsze działa u niego w prawidłowy sposób. Ta książka jest tak naprawdę swoistym wezwaniem do działania. Wezwaniem do walki, które będzie w stanie sprawić, że każda osoba lepiej poczuje się we własnym towarzystwie.

Potęga drzemie w każdym

„6 filarów poczucia własnej wartości” wyjaśnia nie tylko to, czym jest samoocena, praktyka świadomego życia. To tak naprawdę słowa człowieka, który chciałby pokazać czytelnikom jak tak naprawdę należy traktować samego siebie. Autor często odwołuje się do różnych przykładów, które dotyczą naturalnego środowiska – pracy, szkoły, rodziny. Publikacja ta jest bardzo ważna w dziedzinie psychologii – o czym świadczy fakt, że co jakiś czas pojawiają się nowe wydania w księgarniach. Za każdym razem sprzedają się ogromne ilości.

Każda osoba powinna dążyć do ambitnych celów, które znajdują się w zasięgu jej ręki. Jeżeli ma z tym problem, to warto poszukać rozwiązania. Często mają z tym problem osoby odrzucane i zaniedbywane w dzieciństwie, przez co ich samoocena spadła. Czas na to, aby sprawdzić, co w życiu jest ważne tak naprawdę.

„6 filarów poczucia własnej wartości” jest dla kobiet i mężczyzn. Dla tych wszystkich osób, które wiedzą, jak ważne jest docenianie i realizowane własnych wartości. Bardzo ważna jest praktyka samoakceptacji. Po lekturze czytelnicy dostrzegają możliwości wyboru, które mają przed sobą. Jest to możliwe dzięki temu, że treść zawarta w tym poradniku, pozytywnie wpływa na psychikę i zmianę swojego postępowania. W końcu będzie można zacząć się rozwijać, bo tak naprawdę nigdy nie jest na to za późno.

Karolina (25)

W życiu prywatnym to prawdziwa miłośniczka sztuki i twórczości. Jej mieszkanie przypomina małą galerię, gdzie każdy kąt opowiada inną historię za pomocą obrazów, rzeźb i książek. Karolina uwielbia spędzać czas na plenerowych festiwalach sztuki, odwiedzając wystawy i uczestnicząc w warsztatach kreatywnych, co dodatkowo odżywia jej duszę redaktorki. Sztuka to nieodłączny element życia, który inspiruje ją do dzielenia się własną kreatywnością z czytelnikami.