Nieśmiałość to problem, o którym można powiedzieć naprawdę wiele. Problem, który siłą rzeczy rzutuje na wiele istotnych spraw – osoby nieśmiałe mogą czuć się w pewien sposób ograniczone. Jak znaleźć dziewczynę będąc nieśmiałym?

Człowiek jest istotą, która potrzebuje towarzystwa. Poszukiwanie towarzystwa to temat, o którym można dyskutować naprawdę długo. Można rozmawiać o grupie znajomych, jak i poszukiwaniu tej jedynej lub tego jedynego. Oczywiście w każdej sytuacji są inne wymagania (jeśli można tak to ująć). Pamiętajmy też o tym, że jedni mają wielu znajomych, natomiast drudzy nie otaczają się wianuszkiem przyjaciół. Jak znaleźć dziewczynę będąc nieśmiałym?

Wymarzona kobieta

Poderwanie dziewczyny to sprawa, która nie od dziś wywołuje spore emocje. Można powiedzieć, że jest to temat, w przypadku którego nie brakuje samozwańczych ekspertów. Oczywiście są to eksperci, którzy niekoniecznie zwracają uwagę na wszystko to, co jest ważne.

Śmiałość i nieśmiałość – znalezienie dziewczyny

Na pewno możemy usłyszeć o pewności siebie. Niemniej należy zdawać sobie sprawę z tego, że to wszystko powinno być absolutnie naturalne. Wiele osób pewnie zastanawia się nad tym, jak podrywać lub nawet jak zagadać, ale trzeba patrzeć na to wszystko szerzej. Potrzebna jest szeroko rozumiana naturalność. Poznawanie nowej osoby jest równoznaczne, z tym że dowiadujemy się o niej coraz więcej. Poznajemy jej zainteresowania – to, jaka jest. Jeżeli ma dojść do czegoś więcej, nie można myśleć wyłącznie o tym, co wydarzy się podczas randki. Obie strony muszą siebie „kupić”. Muszą chcieć spędzać ze sobą czas.

Dlatego też ewentualna nieszczerość na samym początku jest stanowczo niewskazana. Tak nie wygląda nawiązywanie znajomości.

Jak znaleźć dziewczynę będąc nieśmiałym? Małe kroki

Cały czas zastanawiasz się nad tym, jak znaleźć dziewczynę będąc nieśmiałym? Zdobywanie zainteresowania dziewczyny można określić procesem. Oczywiście można rozmawiać o portalach randkowych. O tym, że czasem wszystko dzieje się szybko, ale jednocześnie nie wolno zapomnieć o oczekiwaniach. Jeśli szukasz miłości, pamiętaj, że ta zazwyczaj przychodzi z czasem. Nie ma znaczenia, czy dana osoba jest uwodzicielem, czy może zalicza się do ludzi, którzy są nieśmiali. Podryw to tylko (albo aż) wzbudzenie zainteresowania swoją osobą. Od tego do miłości droga jest bardzo daleka.

Dlatego też dobrze jest zacząć od małych kroków. Nie nastawiać się na to, że od razu znajdzie się miłość swojego życia. Zwłaszcza że ta czasem przychodzi zupełnie niespodziewanie. Pewnych rzeczy nie da się zaplanować. Potrzebna jest naturalność, co zresztą doskonale widać choćby w przypadku przyjaźni. Wspólne spędzanie czasu to coś, co dzieje się niejako samoistnie.

Poznawanie, zagadanie czy podrywanie – budowanie pewności siebie

Niezależnie od wszystkiego musimy pamiętać o tym, że bardzo ważne jest budowanie pewności siebie. Co więcej, nie chodzi tu tylko o to, jak znaleźć dziewczynę będąc nieśmiałym. Życie wymaga podejmowania rozmaitych (nierzadko bardzo trudnych) decyzji. Czy nawet zostając przy temacie tekstu – jak zareaguje druga strona? Otrzymanie odmowy jest jak najbardziej możliwe. Trzeba nawet liczyć się, z tym że druga strona podejdzie do próby podrywu niezbyt entuzjastycznie. Nie należy się tym jednak przejmować. Ktoś może stwierdzić, że łatwo się mówi, ale tutaj chodzi o wyjście ze strefy komfortu. Poza tym dobrze spojrzeć na to wszystko racjonalnie. Jeżeli nawet próba podrywu zostanie wyśmiana, to i tak najprawdopodobniej dana kobieta momentalnie o Tobie zapomni. Rzecz jasna bardzo ważne w tym wszystkim jest też to, aby szanować drugą stronę. Podryw nie powinien się równać np. naiwnemu zaczepianiu kobiet na ulicy.

Sporo pewnie można też usłyszeć o technikach flirtu. Umiejętność flirtu ma niemałe znaczenie, ale nie jest to coś, co zastąpi pewność siebie. Flirt osoby nieśmiałej nigdy nie będzie błyskotliwy.

Jak zagadać do dziewczyny?

Trudno jednoznacznie powiedzieć, jak znaleźć dziewczynę będąc nieśmiałym. Niemniej nie ulega wątpliwości, że ogromne znaczenie ma poczucie własnej wartości. Człowiek niepewny jest kimś, kogo bardzo łatwo zranić. Pamiętajmy też o tym, że chodzi o poznawanie obcej osoby. Poznawanie to proces, który trwa naprawdę długo. Nikt też nie powiedział, że każdej kobiecie imponuje typ macho. Obie strony muszą się uzupełniać. Muszą chcieć spędzać ze sobą czas (co jest równoznaczne z zadowoleniem ze swojego towarzystwa).

Bardzo ważne jest też to, aby nikogo nie udawać. To w dłuższej perspektywie nigdy się nie opłaca.

Karolina (29)

W życiu prywatnym to prawdziwa miłośniczka sztuki i twórczości. Jej mieszkanie przypomina małą galerię, gdzie każdy kąt opowiada inną historię za pomocą obrazów, rzeźb i książek. Karolina uwielbia spędzać czas na plenerowych festiwalach sztuki, odwiedzając wystawy i uczestnicząc w warsztatach kreatywnych, co dodatkowo odżywia jej duszę redaktorki. Sztuka to nieodłączny element życia, który inspiruje ją do dzielenia się własną kreatywnością z czytelnikami.