Budowanie związku to temat, o którym można powiedzieć bardzo dużo. Co ciekawe, są też tacy, którzy twierdzą, iż znaczenie ma różnica wzrostu między partnerami. Jaka jest idealna różnica wzrostu w związku?

Co ciekawe, nie jest to kwestia, do której można się jakoś dokładnie ustosunkować. Ludzie zastanawiają się nad tym, jaka jest idealna różnica wzrostu w związku, a tak naprawdę zdarzają się różne sytuacje. Wystarczy pomyśleć sobie o kobiecie średniego wzrostu, która chciałaby poznać postawnego faceta. Warto zastanowić się nad tym, dlaczego taką kobietę będą interesować właśnie tacy faceci. Chodzi o atrakcyjność czy może poczucie bezpieczeństwa? Jedno i drugie jest równie prawdopodobne. Co więcej, kobiety mają prawo sugerować się, czym tylko chcą. Na koniec kluczowe są prywatne odczucia. 

Poszukiwanie idealnej różnicy wzrostu między partnerami

Pewnie znajdą się osoby, które będą twierdzić, że różnica wzrostu pomiędzy partnerami nie odgrywa istotnej roli, ale tu nie chodzi tylko o czyjeś sugestie. Różnica wzrostu pomiędzy kobietą a mężczyzną była przedmiotem badań – już samo to pokazuje, że mowa o czymś, czego w żadnym wypadku nie wolno lekceważyć. Wystarczy zainteresować się pracą wykonaną przez Bogusława Pawłowskiego. Ten profesor nauk biologicznych z Uniwersytetu Wrocławskiego już dawno temu podkreślał, że atrakcyjność i pożądanie czysto fizyczne to nie jest kwestia przypadku. Niezwykle interesujące jest też to, że wpływ może mieć kilka cm różnicy!

Wnioski płynące z badania

Koniecznie trzeba też zatrzymać się przy tym, co najważniejsze – należy przez to rozumieć „współczynnik 1,09”. Nazwa pewnie brzmi tajemniczo, ale wszystko sprowadza się do tego, że mężczyzna powinien być wyższy od kobiety o 1,09 razy. Tak przedstawia się antropologiczny punkt widzenia.

Jaka jest idealna różnica wzrostu w związku?

Jak widać, idealny wzrost jest czymś, co można obliczyć za pomocą kalkulatora. Ponadto nie bez znaczenia jest to, czy kobieta ma 164 cm wzrostu, czy może 185 cm. Partnerki powinny patrzeć na partnerów, natomiast partnerzy na partnerki. Warto też zastanowić się nad tym, jak powinno się to wszystko interpretować. Warto wiedzieć nieco na temat różnicy wzrostu wśród zakochanych, ale trzeba też pamiętać o tym, że nie jest to swego rodzaju wyrocznia.

Na miłość wpływ ma cała masa czynników i nie można mieć o to pretensji. Jak również nie można mieć pretensji, że mamy do czynienia z pewnym zjawiskiem, którego nie wolno lekceważyć. Należy mieć świadomość tego, że pewne rzeczy dzieją się niejako samoistnie. Wydaje nam się, że na coś nie zwracamy uwagi, natomiast w rzeczywistości jest zgoła odmiennie.

Być może część kobiet i mężczyzn myśli sobie teraz o obcasach. Jeśli tak jest, warto wiedzieć, że obcasy nie są bez znaczenia. Niemniej mówi się, że nawet w nich kobieta powinna być niższa od chłopaka.

O ile mężczyzna powinien być wyższy? Niepotrzebne obliczenia

Istotne jest także to, że czasem poszukuje się odpowiedzi, które tak naprawdę są jasne. Cały czas myślisz o tym, jaka jest idealna różnica wzrostu w związku? W takiej sytuacji warto zastanowić się nad kwestiami praktycznymi. Czy nie jest przypadkiem tak, że kobiety lubią, kiedy mogą położyć głowę na ramieniu partnera? Do tego dochodzą też kwestie biologiczne. Partner w przyszłości może zostać ojcem moich dzieci.

Zapewne można też usłyszeć o tym, że niscy mężczyźni mniej pociągają. Czy tak jednak rzeczywiście jest? Na pewno mowa o pytaniu, w przypadku którego mogą pojawić się różne punkty widzenia. Co więcej, każdy jest istotny. Reasumując, obliczenia są zupełnie niepotrzebne. Gdyby jednak ktoś miał inne zdanie, bez problemu można znaleźć przykładowe wyniki. Wyniki, które uwzględniają wzrost partnerów i partnerek.

Wzrost partnerów – znaczenie w psychologii

Wzrost może stać się czymś naprawdę istotnym z punktu widzenia psychologii – każda osoba powinna o tym wiedzieć. Jednocześnie nie może być tak, że wzrost jest dla kogoś szczególnie ważny. Wszystko musi zostać w pewien sposób wypośrodkowane. Wystarczy pomyśleć sobie o cechach charakteru. To te cechy w dużej mierze definiują to, jak się czujemy w czyimś otoczeniu. Poza tym na miłość zasługują wszyscy – nie ma znaczenia, czy ktoś ma 160, 170 czy może 180 cm wzrostu.

Jeżeli nie wiesz, jaka jest idealna różnica wzrostu w związku, pamiętaj, że zawsze będzie to swego rodzaju ciekawostka. Coś, co ma znaczenie, ale jednocześnie jest to jedynie jeden z czynników mających wpływ na odpowiednie dopasowanie dwojga ludzi. Odpowiedni wzrost pomoże, ale niczego nie zastąpi.

Karolina (29)

W życiu prywatnym to prawdziwa miłośniczka sztuki i twórczości. Jej mieszkanie przypomina małą galerię, gdzie każdy kąt opowiada inną historię za pomocą obrazów, rzeźb i książek. Karolina uwielbia spędzać czas na plenerowych festiwalach sztuki, odwiedzając wystawy i uczestnicząc w warsztatach kreatywnych, co dodatkowo odżywia jej duszę redaktorki. Sztuka to nieodłączny element życia, który inspiruje ją do dzielenia się własną kreatywnością z czytelnikami.