Absolutnie naturalne jest, że nie każdy związek wytrzymuje próbę czasu. Nie wszyscy jednak potrafią się z tym pogodzić i nie wszystkie dziewczyny wiedzą, jak zerwać z chłopakiem. O czym trzeba pamiętać w przypadku zerwania?

Jak zerwać z chłopakiem? Pytanie na pozór proste, ale w rzeczywistości może pojawić się sporo trudności. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, co jest najważniejsze, czyli szacunku do drugiej osoby. Chodzi w końcu o rozstanie z kimś, kogo przez jakiś czas się kochało. Można przestać kogoś kochać, ale jednocześnie nie powinno to oznaczać braku szacunku do drugiej osoby. Warto więc zadbać, aby chłopak nie został zbytnio zraniony. Nie bez przyczyny mówi się o tym, że kwestia rozstania jest czymś, do czego przydałoby się odpowiednio przygotować.

Dlaczego chcę zerwać z chłopakiem?

Najlepiej zacząć od początku, czyli zastanowienia się nad swoją decyzją. Być może brzmi to dziwnie, ale pamiętajmy, że czasem pewne wybory podejmowane są pod wpływem impulsu. Warto zastanowić się nad tym, czy zakończenie związku jest w danym momencie najlepszą możliwą decyzją. Można teraz opowiadać o różnego rodzaju poradnikach, ale przede wszystkim należy mieć świadomość tego, że każda sytuacja jest na swój sposób wyjątkowa. Duże znaczenie mają też emocje, których nie brakuje.

Zrywam z chłopakiem – dlaczego?

Decyzja o rozstaniu może być podyktowana choćby zdradą partnera. Z drugiej strony z pewnością znajdą się dziewczyny, które byłyby w stanie wybaczyć zdradę. Zdrada oznacza, że uczucia drugiej osoby są boleśnie zranione, ale wcale nie musi być to jednoznaczne z końcem miłości. Zakończenie relacji to też dobry moment, aby zastanowić się nad tym, od czego wszystko się zaczęło.

Czasem jest też tak, że dziewczyna dochodzi do wniosku, iż partner jest kimś zupełnie innym, niż wydawało się na samym początku. Krótko mówiąc, związek był pomyłką. Taka sytuacja (i każda inna) również definiuje to, jak zerwać z chłopakiem. Niedopasowanie nie oznacza, że ktoś jest małowartościowy – po prostu kobieta szuka czegoś innego. Oczywiście może działać to też w drugą stronę.

Czas się rozstać – jak nie zranić chłopaka?

Można przypuszczać, że wiele dziewczyn zastanawia się nad tym, jak postąpić, aby nie zranić chłopaka. Trzeba sobie jednak otwarcie powiedzieć, że bezbolesne rozstania raczej nie istnieją. Rzadko dochodzi do sytuacji, w której obie strony równocześnie dochodzą do wniosku, że to już koniec. Niemniej jednak można mówić o czymś takim jak sztuka rozstania. O co chodzi?

Ile ludzi, tyle pewnie i opinii. Są jednak pewne zasady, których bezwzględnie wypada się trzymać. Jedną z nich jest spotkanie w cztery oczy. Rozmowa przez telefon czy internet to nigdy nie będzie odpowiedni moment na rozstanie. Ważne jest też to, aby unikać ataków czy oskarżeń. Lepiej postawić na delikatność połączoną z dość wyraźnym uargumentowaniem swojej decyzji. Dobrze też nawiązać do tego, co podczas relacji było dobre. Podjęcie decyzji o rozstaniu nie jest równoznaczne, z tym że wszystko należy oceniać negatywnie.

Decyzja o rozstaniu – poczucie winy

Cały czas rozmyślasz nad tym, jak zerwać z chłopakiem? W przypadku decyzji o rozstaniu może pojawić się też coś takiego jak poczucie winy. Czy jednak mam się tym sugerować?

To kolejna kwestia, w przypadku której można spodziewać się różnych opinii. Warto jednak podejść do sprawy tak, że każdy ma prawo do szczęścia. Niektórzy mogą to odbierać jako myślenie wyłącznie o sobie, ale jest dokładnie odwrotnie. Jeżeli nie kochasz już dotychczasowego partnera, nie możesz się oszukiwać. W ten sposób będziesz krzywdzić siebie i jego. Ponadto koniec pewnej historii zawsze jest bolesny, ale koniec to także początek czegoś nowego. Dla obu stron.

Jak zerwać z chłopakiem?

Jaki moment wybrać na zerwanie z chłopakiem? Jak zerwać z chłopakiem na spokojnie i z klasą? To pytanie pojawia się naprawdę często, ale tak naprawdę w pewnych sytuacjach nie ma dobrego momentu. Co nie oznacza, że rozstanie ze swoim partnerem jest czymś, co może zostać odłożone w czasie. W grę wchodzą emocje i to prawdopodobnie się nie zmieni. Emocje opadną dopiero po wszystkim.

Z drugiej strony są ludzie, którzy potrafią rozstać się z klasą. Nie ma reguły. Dość powiedzieć, że niektórzy zostają nawet przyjaciółmi. Dlatego też wznoszenie się na wzniosłe formułki nie ma większego sensu. Najważniejsza jest szczerość – szczerość ze sobą i człowiekiem, który w ostatnich miesiącach (czy też latach) był istotną częścią życia. Związek zawsze jest wyrazem swego rodzaju jedności. To wspólne spędzanie czasu i tym samym dzielenie się różnymi chwilami. To coś, co tak naprawdę jest nie do opisania.

Monika (9)

W swoim życiu prywatnym łączy pasję do mediów społecznościowych z aktywnym stylem życia – joggingiem, yogą i podróżami. Jej naturalność i bezpośredniość w komunikacji sprawiają, że porady dla nastolatków, które publikuje, są nie tylko trafne, ale i łatwe do zastosowania w praktyce. Dzięki swojej działalności, Monika stała się dla wielu młodych osób mentorką, pokazując, że młodość to czas, w którym warto eksperymentować, szukać swojej drogi i nie bać się wyrażać siebie.