Człowiek potrzebuje bliskości. Na pewnym etapie życia prawdopodobnie wszyscy chcemy poznać drugą połówkę – kogoś, z kim można dzielić dobre, ale i te złe chwile. Czy wszystkie dziewczyny wiedzą, jak znaleźć chłopaka?

Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym niektóre pytania bardzo często wracają do obiegu. Jak znaleźć chłopaka? Pytanie w teorii proste, ale w praktyce mowa o czymś, czego tak naprawdę nie da się zaplanować. Musimy też pamiętać o tym, że jesteśmy różni. Jedni otaczają się wianuszkiem znajomych, natomiast drudzy spędzają czas w mniejszych grupach czy wręcz są samotni.

Jak znaleźć chłopaka? Wyjście z domu to niejedyna możliwość

Wiele osób pewnie sobie teraz myśli, że tutaj nie ma się nad czym zastanawiać – po prostu należy wyjść z domu. Jest w tym dużo racji, ale szukanie chłopaka może przebiegać na różne sposoby. Wystarczy pomyśleć sobie o portalach randkowych. Poznawać ludzi można na przykład przez internet. Nie ma też co ukrywać, że znalezienie sympatii w internecie to coś, co wzbudza wiele emocji.

Szukanie faceta na portalu randkowym – szansa i zagrożenie

Internet daje ogromne możliwości, ale trzeba liczyć się, z tym że potencjalny facet niekoniecznie będzie tą osobą, za którą się podaje. Internet stał się poletkiem dla oszustów. Oczywiście nie oznacza to tego, że umówienie się na randkę przez internet jest złym pomysłem. Po prostu trzeba wiedzieć, że pewne sposoby zawierania nowych znajomości niosą za sobą określone niebezpieczeństwa.

Mimo siły internetu nie można też zapomnieć o tym, co jest niejako naturalne – spotykanie się z ludźmi w świecie rzeczywistym. Spotkanie się z ludźmi na żywo to najlepsza szansa na to, aby kogoś dogłębnie poznać.

Czas na randkę? Najpierw trzeba zobaczyć (poznać) drugą osobę

Jak znaleźć chłopaka? Co jest największym problemem? Można podejrzewać, że ile ludzi, tyle opinii. Jedną z istotnych kwestii wydaje się czas. Można podejrzewać, że są dziewczyny, które starają się znaleźć kogoś natychmiast. Zdarzają się różne przypadki, ale to niekoniecznie działa w taki sposób. Ponadto są też takie dziewczyny, które niekoniecznie wiedzą, jak zagadać.

Z drugiej strony wszystko powinno zaczynać się od zbudowania jakiejś relacji. Znalezienie chłopaka to coś, co niekoniecznie może udać się z dnia na dzień. Można mówić o procesie. Należy sobie otwarcie powiedzieć, że nikt nie chce być z nikim na siłę. Trzeba poczuć tę mityczną więź z drugą osobą. Czasem jest też tak, że niedopasowanie widoczne jest po upływie jakiegoś okresu. Tu nie chodzi tylko o wybranie danej osoby czy spróbowanie stworzenia relacji z kimś konkretnym.

Zawieranie nowych znajomości – pewne rzeczy przychodzą niespodziewanie

Dziewczyny zastanawiają się nad tym, jak znaleźć chłopaka, natomiast panowie mogą zastanawiać się nad tym, jak znaleźć dziewczynę. Wniosek z tego jest taki, że niekiedy nie trzeba zastanawiać się nad tym, o co zapytać drugą stronę. Aczkolwiek kwestia inicjatywy to coś, co wywołuje spore emocje. Kto powinien zagadać? Od czego zacząć? Jednym zawieranie nowych znajomości przychodzi naturalnie, natomiast drudzy mają z tym ogromny problem. Na pewno trzeba jednak pamiętać o tym, że należy dać sobie szansę. Wykonać pierwszy krok.

Jak znaleźć chłopaka, kiedy pojawia się strach przed odrzuceniem? Strach może niektórych paraliżować, ale obawy są absolutnie naturalne. Dobrze jest też po prostu zachować do tego wszystkiego zdrowy dystans. Na koniec chodzi o odnalezienie bratniej duszy. Kogoś o podobnych zainteresowaniach. Osoby, z którą można dzielić dobre i te złe chwile. To nie jest tak, że ktoś od razu poznaje miłość swojego życia (tego typu sytuacje występują na zasadzie wyjątku). Nie można też nikogo do niczego zmusić.

Poza tym zdarzają się totalnie niespodziewane historie. Przykładowo można chcieć znaleźć chłopaka i w efekcie zyskać przyjaciela.

Poszukiwania swojej drugiej połówki – kontakt z ludźmi

Aplikacje randkowe, poszukiwanie kogoś o podobnym hobby, poderwanie chłopaka – na temat poszukiwania wymarzonego faceta można rozmawiać długo. Pojawia się też wiele porad.

Z drugiej strony warto zachować spokój. Poznawanie chłopaka przez internet to zawsze ryzyko (co nie oznacza, że strony internetowe powinno się omijać). Bardzo ważne jest też to, aby po prostu szukać ciekawych ludzi i niekoniecznie chodzi w tym momencie o randki w ciemno. Zwyczajny kontakt z ludźmi jest kluczowy – czasem nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, jak niewiele trzeba, aby zmienić swoje życie.

Karolina (29)

W życiu prywatnym to prawdziwa miłośniczka sztuki i twórczości. Jej mieszkanie przypomina małą galerię, gdzie każdy kąt opowiada inną historię za pomocą obrazów, rzeźb i książek. Karolina uwielbia spędzać czas na plenerowych festiwalach sztuki, odwiedzając wystawy i uczestnicząc w warsztatach kreatywnych, co dodatkowo odżywia jej duszę redaktorki. Sztuka to nieodłączny element życia, który inspiruje ją do dzielenia się własną kreatywnością z czytelnikami.