Niezależnie od wieku każdy potrzebuje kogoś, z kim będzie dzielić życie, radości i smutki. Jednak po 40 to uczucie staje się silniejsze. Każda kobieta czuje, że czas ucieka. Chciałaby mieć do kogo się przytulić, z kim porozmawiać i pójść do łóżka. W związku z tym, gdzie szukać idealnego partnera? Gdzie poznać faceta po 40?

Jak znaleźć faceta po 40? Jak poznać fajnego faceta i znaleźć miłość?

Pewnie nie raz zadajesz sobie pytanie, dlaczego ona może mieć porządnego faceta, dzieci, super życie, a Tobie tego brakuje. W końcu jesteś atrakcyjną, inteligentną i zabawną babką. Przed rozpoczęciem działań zastanów się, czy w Twojej głowie nie ma blokad, które uniemożliwiają Ci znalezienie kogoś bliskiego. Jesteś po przejściach, kilku nieudanych związkach lub masz negatywne wspomnienia z dzieciństwa. Mogą one blokować Cię przed otwarciem umysłu na szczęście. Jeżeli uważasz, że takie sytuacje mogą mieć wpływ na Twoją emocjonalność udaj się do psychologa, który pomoże uporać Ci się z negatywnymi wspomnieniami. To pierwszy krok, by poznać fajnego faceta.

Pamiętaj, że nie możesz oceniać siebie zbyt surowo. Zakładać, że jesteś za stara, za gruba, nieidealna. Właśnie takie przekonania prowadzą do tego, że kobieta po 40 zostaje sama i zamyka się w swoich czterech ścianach. Otwórz się na siebie, pokochaj taką, jaką jesteś i wyjdź do ludzi.

Gdzie poznać faceta po 40? Weź sprawy w swoje ręce.

Wśród wielu kobiet pokutuje przekonanie, że to mężczyzna musi zrobić pierwszy krok. Nic bardziej mylnego nowoczesny facet lubi, gdy kobieta przejmuje inicjatywę. Niektóre panie lubią mieć wszystko pod kontrolą, lubią dowodzić, są perfekcjonistkami. Takie zachowanie odstrasza mężczyzn. Aby poznać kogoś odpowiedniego warto pokazać, że potrafi się pójść na kompromisy. W związku nie liczę się tylko „ja”. Związek to „my”, wzajemna pomoc, wsparcie i radości. Taka zmiana pozwoli na przyciągnięcie faceta idealnego dla Ciebie.

Gdzie znaleźć faceta? Zacznij od hobby.

Wspólne zainteresowania mogą scalić dwie osoby. Dlatego warto skorzystać z okazji i połączyć przyjemne z pożytecznym. Na pewno masz jakieś zainteresowania, jest coś co sprawia Ci radość. Znajdź zajęcie, które interesuje Cię najbardziej i szukaj sposobów, by rozwijać pasję i wychodzić do ludzi. Możesz zapisać się do grupy, która ma podobne zainteresowania. Udzielaj się na forum, pisz ciekawe posty i komentarze by zostać zauważoną. A nuż jest już na niej pan, który tylko czeka na kobietę, która podziela jego pasje i sposób myślenia. Wspólne zainteresowania pomogą przełamać pierwsze lody. Reszta przyjdzie sama z czasem.

Kolega z pracy – czy to dobry pomysł?

W pracy spędzamy znaczną część swojego życia. Nie zawsze jednak mamy okazję poznać wszystkich współpracowników, szczególnie gdy firma jest duża. Dlatego dokładnie sprawdzaj kalendarz imprez firmowych. Twój potencjalny partner może być kolegą z innego działu, z którym nie miałaś przyjemności rozmawiać. Albo to ten facet, z którym współpracujesz, ale na szczeblu zawodowym nie pałacie do siebie sympatią. Na spokojnym gruncie, łatwiej zagadać do kolegi. Można się pośmiać, napić się drinka. Możliwe, że stwierdzisz, iż ten buc z IT nie jest taki zły i w pracy poznasz miłość swojego życia.

Internet – czy to dobre miejsce do poznania idealnego faceta?

W dzisiejszych czasach wiele dzieje się online. Gdzie poznać faceta po 40 i czy internet to dobre miejsce? Powstaje wiele portali randkowych, by ułatwić samotnym znalezienie drugiej połówki. Opinie na ten temat są różne, ale dlaczego nie spróbować? Takie rozwiązanie jest idealne dla osób nieśmiałych, które nie potrafią zagadać do kogoś w realnym świecie.

Na portalach randkowych można poznać różnych singli. Napalonego małolata, który liczy tylko na seks, ale także fajnego faceta po 40. Masz szanse na poznanie kogoś, kto wypełni pustkę. Pamiętaj, aby odpowiednio uzupełnić swój opis. Napisz kim jesteś i czego oczekujesz, dlaczego się tutaj znalazłaś. Sama też uważaj i dokładnie czytaj opisy i wypytuj o istotne dla Ciebie szczegóły. Po drugiej stronie komputera łatwiej się podszyć pod kogoś innego.

Lista miejsc gdzie szukać faceta

Może warto zrobić ze swoim życiem porządki, zadbać o siebie i swoją psychikę. Zamykając się w domu nie znajdziesz kogoś interesującego. Nie siedź w domu, kobiety dla siebie powinny zrobić coś dobrego i nie chodzi o wygląd. Chciałaś tańczyć idź na kurs tańca, może się okazać, że bujanie się w rytm muzyki stanie się Twoim sensem życia, a tam poznasz przyszłego partnera. Lista sprawdzonych miejsc, gdzie można znaleźć faceta po 40 jest długa. Zatem… Gdzie poznać faceta po 40?

Wyjdź z koleżanką do kina, kawiarni czy na koncert. Idź na spacer do parku, tam wielu facetów uprawia jogging. Nigdy nie byłaś na siłowni, uważasz, że po 40-tce nie wypada? Tam również możesz znaleźć miłość, a dodatkowo zadbać o wygląd i odpowiednią dawkę endorfin.

Samotna podróż, wakacje również mogą przyczynić się do poznania odpowiedniego faceta. Może się okazać, że podczas podróży samolotem poznasz mężczyznę, z którym przegadasz cały lot. Wydaje Ci się, że czterdziestka to dojrzały wiek i nie wypada samotnie podróżować. Masz rację, wydaje Ci się, weź sprawy w swoje ręce. Realizuj plany, ciesz się życiem, szczęśliwa kobieta emanuje pięknem dzięki temu spotkasz mężczyznę o którym zawsze marzyłaś.

Nie zamykaj się, nie skreślaj.

Kobiety szukają księcia na białym koniu, ale czy taki istnieje? Każdy ma swoje wady, nawet Ty. Książęta są w bajkach, a życie nim nie jest, na pewno nie w samotności. W końcu szczęśliwe bajki kończą się słowami „i żyli długo i szczęśliwie”. Zastanów się, czy nadal chcesz w niedzielne popołudnie mieć w myślach słowa „czuję się samotna”, czy chcesz mieć u swojego boku facet, który umili Ci czas?

Zastanów się, czy kiedyś żonaty mężczyzna, dziś już po rozwodzie będzie dla Ciebie idealną partią? Czy poznany facet może mieć dziecko? Czy to wszystko skreśla mężczyznę w Twoich oczach? Takich facetów po 40-tce jest wielu, ale to nie powinno ich przekreślać. Sama pewnie masz spory bagaż doświadczeń, którym mogłabyś się podzielić.


Kobiety po 40-stce chcą mieć kogoś, kto będzie wsparciem, lecz z pewnych powodów nie mogą nikogo znaleźć. W wielu przypadkach nie mogą znaleźć właściwego faceta, bo zamykają się na miłość. Otwórz się na nowe znajomości, otwórz się na miłość, a miejsca gdzie poznać faceta po 40, znajdą się same! Aby spotkać faceta, który będzie chciał się z Tobą zestarzeć otwórz się na nowe, otwórz się na świat. Dobra energia doda Ci sił i pozwoli kogoś poznać, kogoś, kto doda blasku życiu. Powodzenia!

Karolina (29)

W życiu prywatnym to prawdziwa miłośniczka sztuki i twórczości. Jej mieszkanie przypomina małą galerię, gdzie każdy kąt opowiada inną historię za pomocą obrazów, rzeźb i książek. Karolina uwielbia spędzać czas na plenerowych festiwalach sztuki, odwiedzając wystawy i uczestnicząc w warsztatach kreatywnych, co dodatkowo odżywia jej duszę redaktorki. Sztuka to nieodłączny element życia, który inspiruje ją do dzielenia się własną kreatywnością z czytelnikami.