Zdecydowałeś się podjąć decyzję o tym, żeby zakończyć relację z kobietą? Zastanawiasz się, w jaki sposób to zrobić, żeby nie zranić jej uczuć? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak zerwać z dziewczyną w stanowczy i odpowiedzialny sposób.

Zdarza się, że mimo wszelkich starań, uczucie, które połączyło dwie osoby, zaczyna gasnąć. Jeśli czujesz, że Twój związek to tkwienie w niewłaściwym miejscu, nie zwlekaj z rozstaniem i poinformuj o swojej decyzji partnerkę. Chcesz wiedzieć, jak zerwać z dziewczyną, w możliwie jak najdelikatniejszy sposób. Poznaj kilka zasad.

Jak zerwać z dziewczyną i zrobić to z klasą

Jeśli chcesz rozstać się z dziewczyną, dobrze jest skończyć związek z klasą. Niedopuszczalne jest pożegnanie przez Internet lub telefon, to świadczy o niedojrzałości partnera. Musisz pofatygować się osobiście. Zaproponuj spotkanie w cztery oczy, zaznaczając, że chcesz poważnie porozmawiać. Nie doprowadzaj do sytuacji, w której dziewczyna może pomyśleć, że proponujesz spotkanie, które ma charakter randkowy. Wybierz spokojne i neutralne miejsce do rozmowy. Może to być ławka w parku lub kawiarnia. Na czas rozmowy wycisz telefon, żeby nagle nie zaczął dzwonić. Skup się w 100% na rozmowie. Bądź stanowczy i rzeczowy. 

Jak jej nie zranić – bądź szczery 

Sposobów jak zerwać z dziewczyną jest mnóstwo, jednak najlepszym z nich jest szczere mówienie o swoich uczuciach. Poinformuj dziewczynę o swojej decyzji. Zdecydowałeś się podjąć ważne zmiany, dlatego też powiedz o jej powodach. Być może Twój związek okazał się toksyczny lub uczucie, które was połączyło, wygasło. Może od pewnego czasu nie układa się wam najlepiej, a Ty tylko dopełniasz formalności. Cokolwiek by to nie było, stawiaj na szczerą rozmowę i pamiętaj, że musisz trzymać się tego postanowienia. Nie ma miejsca na niepewność. Zatem jak zerwać z dziewczyną? Szczerze. Staraj się także kontrolować emocje. To nie jest moment na wybuchy gniewu, wylewanie żali, stawianie warunków oraz pretensji.

Postanawiasz zerwać z dziewczyną, nie obiecuj jej przyjaźni

Skoro podjąłeś męską decyzję i jesteś gotowy zakończyć relację, nie obiecuj partnerce, że możecie zostać przyjaciółmi i możecie dalej spotykać się na koleżeńskiej stopie. To tylko pogorszy sytuacje i sprawi, że trudniej będzie uporać się z bólem po rozstaniu. Taka przyjaźń ma nikłe szanse na spełnienie w rzeczywistości. Może także dawać złudne nadzieje, na odbudowanie związku.  Nie pocieszaj też swojej byłej i mimo jej łez staraj się pozostać przy swoim zamiarze. Jeśli będziesz w stanie, nie poruszaj drażliwych kwestii. Może okazać się, że pod wpływem emocji dziewczyna zacznie robić awanturę, co nie będzie dobre ani dla Ciebie, ani dla niej. Postaraj się zachować spokój i trzymaj się swojego postanowienia do końca. Opanowanie to jeden z lepszych sposobów jak zerwać z dziewczyną.

Przygotuj się na trudne emocje, kiedy chcesz zakończyć związek 

Kończenie relacji nie jest proste dla żadnej ze stron. Zastanawiając się jak zerwać z dziewczyną, musisz przygotować się przykre słowa, łzy i na trudne emocje. Może być tak, że Twoja ex nie spodziewa się, decyzji, jaką podjąłeś i będzie nią zaskoczona. Jej reakcje mogą być różne, od płaczu, przez nierozumienie, aż po gniew i złość. Poczekaj, aż nieco ochłonie i kontynuuj rozmowę. Pokaż jej także, że nie jest w stanie zmienić Twojej decyzji i nie dawaj złudnych nadziei na kontynuowanie związku.

Pamiętaj o szacunku do swojej ex

Niezależnie od powodów, przez które chcesz zerwać ze swoją kobietą, pamiętaj, że zasługuje na szacunek. Niedopuszczalne są wyzwiska i wzajemne oskarżanie, to nie pomoże żadnej ze stron. Postaraj się mimo wszystko zachować spokój i opanowanie. Zrywając z kobietą krótko poinformuj ją o Twojej decyzji i zapewnij, że nie chcesz jej krzywdzić. Jeśli zdecydujesz się pozostać przy swoim powiedz o tym jej i delikatnie, aczkolwiek stanowczo zakończ rozmowę.

Decyzja o skończeniu związku nie należy do najłatwiejszych. Jeśli jednak czujesz, że relacja nie daje Ci satysfakcji, skończ ją. Pozostając w nieudanej relacji nie tylko nie będziesz szczęśliwy, ale także odbierzesz sobie szanse na poznanie kogoś i zbudowanie nowego związku z kimś innym. Pamiętaj, żeby zrywając z kobietą, zrobić to stanowczo i z poszanowaniem uczuć drugiej strony. Taka postawa nieco zredukuje wstrząs rozstania i pozwoli uniknąć niezręcznej sytuacji. Podejmuj przemyślane decyzje i pozwól także sobie na przeżycie emocji związanych z rozstaniem. 

Karolina (29)

W życiu prywatnym to prawdziwa miłośniczka sztuki i twórczości. Jej mieszkanie przypomina małą galerię, gdzie każdy kąt opowiada inną historię za pomocą obrazów, rzeźb i książek. Karolina uwielbia spędzać czas na plenerowych festiwalach sztuki, odwiedzając wystawy i uczestnicząc w warsztatach kreatywnych, co dodatkowo odżywia jej duszę redaktorki. Sztuka to nieodłączny element życia, który inspiruje ją do dzielenia się własną kreatywnością z czytelnikami.