Dobrze poznać swoją osobowość, ponieważ to właśnie w ten sposób będzie można odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytanie – czy jestem lesbijką?

Obecnie tematy LGBTQ+ nie są już tematem tabu. Dużo mówi się o wolności słowa i osób, które kochają „inaczej”. Każdy ma prawo do własnego zdania i drugiej połówki, która może być tej samej płci. Jednak wciąż wiele dziewczyn obawia się udzielenia samodzielnie odpowiedzi „czy jestem lesbijką?”, bojąc się oskarżających pytań ze strony swojego środowiska.

Czy jestem lesbijką? Jaka jest moja orientacja seksualna?

Randka to słowo, które wielu kojarzy się ze spotkaniem dziewczyny i chłopaka chcących się lepiej poznać. Prawda znana od wieków.

Jednak dzisiaj słowo te wychodzi nieco ponad utarte szlaki, ponieważ wiele pań chce poznawać inne dziewczyny. Tak, coraz większa ilość zdaje sobie sprawę z tego, że nie interesują ich związki hetero. Owszem, mogą one poznawać mężczyzn, ale tylko wyłącznie na stopie przyjacielskiej. „Na poważnie” wolą one poszukać dla siebie partnerki, która będzie w stanie stanowić dla nich oparcie w najtrudniejszych chwilach życia. Tych może nie zabraknąć. Szczególnie, jeżeli prawda zostanie ujawniona. Od czego jednak należy zacząć? Jak odpowiedzieć sobie na pytanie „czy jestem lesbijką?”.

Jak sprawdzić swoją orientację seksualną?

W odpowiedzi na to pytanie, pomóc może wgląd we własną duszę. Wiele kobiet, które już przyznają się do tego, że należą do osób LGBTQ +, zaczęły od tego, aby przeanalizować swoje zachowanie. Jest to ważne, bowiem wiele osób myśli, że kocha osoby tej samej płci, a okazuje się to tylko chwilową fascynacją.

Taką wskazówką, która może świadczyć, że kocha się osoby tej samej płci, jest zafascynowanie nimi. Wiele kobiet ma podobne zainteresowanie – jak to bywa w końcu w babskim środowisku. Tylko że w przypadku darzenia kogoś miłością wyczuwa się pewnego rodzaju pasję i zaangażowanie. To nie jest zwykłe oczekiwanie na przyjaciółkę, ale wyczuwalna tęsknota, smutek, chęć do tego, aby ukochaną zawsze mieć przy sobie.

Panie, które szukają odpowiedzi na pytanie czy jestem lesbijką, często lądują u terapeuty. U osoby, które są w stanie pomóc odpowiedzieć na pytanie „kim naprawdę jestem?”. Pod okiem specjalisty możesz poznać to, co tak naprawdę drzemie w Twojej duszy. W ten sposób dowiesz się na co tak naprawdę należy się zdecydować i gdzie szukać dla siebie miłości.

Kobieta u specjalisty na rozmowie

Dla wielu osób korzystanie z pomocy terapeuty jest wstydliwe, ale tylko dzięki temu będzie można odpowiedzieć na pytanie odnośnie tego, kogo się tak naprawdę kocha. Taka szczera, uczciwa rozmowa jest w stanie ułatwić podjęcie finalnej decyzji. To, co wydawać się może komuś miłością w stosunku do osób tej samej płci, wcale takie nie będzie. Dlatego warto sprawdzić to u terapeuty. Chociaż należy mocno zaznaczyć – bycie lesbijką i gejem nie jest chorobą! Rozmowa w gabinecie pomaga tylko uświadomić sobie, czego tak naprawdę oczekuje się od życia.

Miejsca dla homoseksualistów, czyli gdzie mogę znaleźć przyjaciółkę?

Skoro ktoś już zdał sobie sprawę z tego, kogo kocha i jakie będą jego wybory życiowe, może rozpocząć poszukiwania dla siebie swojej drugiej połówki. Może dla wielu osób okazać się to zaskoczeniem, ale są specjalne portale randkowe, które dedykowane są dla kobiet do poznawania kobiet. Jak już było mówione, dzisiaj LGBTQ+ nie jest tematem tabu i nawiązanie nowych znajomości w takim środowisku nie stanowi problemu. Istnieją także specjalne kluby i puby, gdzie podryw osób tej samej płci już nikogo nie dziwi. 

Czy jestem lesbijką? Seks z osobami tej samej płci

Czy jestem lesbijką? Takie pytanie może pojawić się w głowie nastolatki, ale także trzydziestolatki lub starszych kobiet. Musisz wiedzieć, że pomimo początkowego skrępowania, uda Ci się odnaleźć w nowej dla siebie sytuacji. Bez trudu możesz spotkać osoby, które kochają tak jak Ty. Czasy, kiedy takie tematy mogły prowadzić do skrępowania, już dawno się skończyły. W pierwszej kolejności zawsze pamiętaj o tym, aby postawić własne szczęście i miłość na pierwszym miejscu.

To, że ktoś kocha osoby tej samej płci, nie jest niczym wstydliwym. Należy dążyć do własnego szczęście. Zdecyduj się porozmawiać ze specjalistą, jeżeli masz problem z określeniem własnych potrzeb. W ten sposób dowiesz się czy jesteś lesbijką. Jeżeli tak wiedz, że nie jesteś nikim gorszym. Nie w dzisiejszych czasach, gdzie możesz zawsze kogoś poznać i darzyć się miłością i wzajemnością. 

Karolina (29)

W życiu prywatnym to prawdziwa miłośniczka sztuki i twórczości. Jej mieszkanie przypomina małą galerię, gdzie każdy kąt opowiada inną historię za pomocą obrazów, rzeźb i książek. Karolina uwielbia spędzać czas na plenerowych festiwalach sztuki, odwiedzając wystawy i uczestnicząc w warsztatach kreatywnych, co dodatkowo odżywia jej duszę redaktorki. Sztuka to nieodłączny element życia, który inspiruje ją do dzielenia się własną kreatywnością z czytelnikami.