Jakie kolory są z punktu widzenia mężczyzn najbardziej atrakcyjne? Postrzeganie rzeczywistości to coś, o czym można rozmawiać naprawdę długo. Jak myślisz, czy faceci lubią kolor czerwony?

Czerwona sukienka robi ogromną robotę. Można przypuszczać, że taki punkt widzenia prezentowany jest naprawdę często. Co więcej, nie ma w tym najmniejszego przypadku. Sporo kobiet może zastanawiać się nad tym, czy faceci lubią kolor czerwony, ale tutaj nie ma nad czym myśleć. Czerwona barwa silnie oddziałuje na męskie zmysły i trudno oczekiwać, że to ulegnie zmianie.

Czerwona sukienka wpływa także na kobiety?

Zaczęliśmy od relacji damsko-męskich, ale wypada też spojrzeć na to wszystko z nieco innej perspektywy. Założenie czerwonej sukienki to świetny sposób na to, aby zezłościć inne kobiety. Czerwony kolor z pewnością wzbudzi ogromne zainteresowanie i tyczy się to obu płci. Można wręcz powiedzieć, że ubranie czerwonej sukienki kojarzy się kobietom z seksualną prowokacją. Gdyby pojawiały się co do tego jakieś wątpliwości, warto zapoznać się z wynikami badań. Wynikami, które uwzględniają preferencje kobiet z różnych części świata.

Wpływ czerwonego koloru na atrakcyjność

Wiemy, że czerwień wpływa na atrakcyjność, ale dobrze też spojrzeć na to nieco dokładniej. Warto też zastanowić się nad tym, co dokładnie wiadomo o wpływie tego koloru. Dla niezorientowanych – chodzi o wpływ na ludzką psychikę i funkcjonowanie mózgu. Tyczy się to nawet procesu nauki i zapamiętywania. Co jeszcze można powiedzieć o działaniu kobiet ubranych w czerwoną sukienkę?

Kobieta w czerwonym – chodzi o podniecenie?

Badacze z kanadyjskiego British Columbia University wysuwają wniosek, że czerwony utożsamiany jest z pożądaniem. Ponadto kolor czerwony wielokrotnie jest wybierany w czasie owulacji. To samo można też powiedzieć o różowym.

Zastanawiamy się, czy faceci lubią kolor czerwony, ale całą sprawę można oceniać dwojako. Trudno nie zauważyć, że kobietom zależy na tym, aby zwrócić na siebie większą uwagę płci przeciwnej. Same panie mogą mieć na ten temat inne zdanie i wcale nie oznacza to ukrywania swoich prawdziwych intencji. Większość kobiet nie musi być świadoma oddziaływania czerwieni. Oczywiście zawsze można też rozmawiać o preferencjach modowych, odczuciach i wielu różnych czynnikach. W tym wszystkim nie można też zapomnieć o okolicznościach – odzież do pracy nie jest tym samym, co zakłada się np. w przypadku randki.

Wracając do mężczyzn, faceci nie są obojętni na wysyłanie biologicznych sygnałów. Badania przeprowadzone przez University of Rochester jasno wskazują, że kobieta w czerwieni najsilniej oddziałuje na seksualność mężczyzny. Ważne jest też to, że w przypadku panów również można zaobserwować podświadome zachowania. Mówi się o tym, że nawet przy niezobowiązujących spotkaniach widoczne jest zainteresowanie kobietami ubranymi na czerwono.

Czy faceci lubią kolor czerwony? Spójrzmy na historię

Często koncentrujemy się na tym, co jest tu i teraz, ale zdarza się też tak, że warto spojrzeć w przeszłość. Warto mieć pojęcie o tym, że oddziaływanie czerwieni na męskie zmysły ma ewolucyjne korzenie. Dość powiedzieć, że czerwień oznacza seksualną gotowość również u innych naczelnych.

Jeśli ktoś jednak teraz myśli, że historia ta nie dotyczy kobiet, jest to spory błąd. Według prof. Elliota mężczyźni w czerwonym kolorze uważani są za najatrakcyjniejszych. Badania wskazywały też na to, że znaczenie może mieć otoczenie (mężczyzna stojący na tle czerwonego koloru). Tutaj jednak wykraczamy poza pożądanie, ponieważ chodzi o wyższy status społeczny, jak i większą szansę na ewentualny awans.

Czerwony można określić kolorem miłości lub kolorem seksu, ale pamiętajmy również o sile i dominacji. To wszystko ma znaczenie i to naprawdę niemałe.

Poszukiwanie stroju – w co się ubrać na randkę lub inne okoliczności?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy faceci lubią kolor czerwony, warto zapamiętać, że jest to kwestia, która nie podlega żadnej dyskusji. Nie podlega dyskusji też to, że kolor ten jest istotny z punktu widzenia obu płci. Naturalnie jednak nie powinno się wszystkiego sprowadzać do czerwieni lub jej braku. Czerwień to kolor najbardziej seksowny, ale styl ubierania to przecież coś więcej. Ważne jest też to, aby wiedzieć, czego się oczekuje. Jedni stawiają na przelotne znajomości, natomiast drugim zależy na trwałych związkach. Poszczególne zachowania można oceniać różnie, ale to nie to jest w tym momencie najważniejsze. Najważniejsze jest to, że praca nad związkiem to coś więcej niż strój i pożądanie.

Karolina (29)

W życiu prywatnym to prawdziwa miłośniczka sztuki i twórczości. Jej mieszkanie przypomina małą galerię, gdzie każdy kąt opowiada inną historię za pomocą obrazów, rzeźb i książek. Karolina uwielbia spędzać czas na plenerowych festiwalach sztuki, odwiedzając wystawy i uczestnicząc w warsztatach kreatywnych, co dodatkowo odżywia jej duszę redaktorki. Sztuka to nieodłączny element życia, który inspiruje ją do dzielenia się własną kreatywnością z czytelnikami.